Polski oddział ESL dynamicznie rozbudowuje swoje struktury

0

Polski oddział ESL dynamicznie rozbudowuje swoje struktury. Ma to być przygotowanie na kolejną falę wzrostów w jednym z najszybciej rosnących sektorów rozrywki, jakim jest esport. Krzysztof Pikiewicz awansował na stanowisko Senior VP Esports Services. Wcześniej od marca 2017 roku pełnił funkcję Vice President Esports Services w globalnych strukturach ESL. Dział Esports Services odpowiada za współpracę z wydawcami gier.

Krzysztof Pikiewicz ESL

ESL organizuje dla nich turnieje online, widowiska offline, produkcje telewizyjne i dodatkowe aktywności związane z ich obecnością w świecie e-sportu.

Rafał Ławniczak (dotychczas Dyrektor zarządzający grupą Project Managerów) i Daniel Nowak (dotychczas Senior Project Manager, odpowiedzialny za Rainbow Six Pro League) dołączyli do zespołu Pikiewicza i przeszli do struktur globalnych. Ławniczak i Nowak odpowiadają za koordynację projektów globalnych realizowanych przez biura ESL na całym świecie, w tym optymalizację procesów i zarządzanie.

Adrian Kostrzębski objął stanowisko PR & Sales Directora. Będzie nadzorował pracę działu sprzedaży i komunikacji, pełniąc jednocześnie funkcję Rzecznika Prasowego – twarzy ESL Polska w kontaktach z mediami.

Nowym PR Managerem został Paweł Książek, który jako Redaktor Naczelny wciąż pozostanie na czele zespołu redakcyjnego serwisu Cybersport.pl.

Maciej Mikusek to nowy Project Director. Wcześniej pracował jako Senior Project Manager i odpowiadał za projekty krajowe, a także międzynarodowe, w tym Intel Extreme Masters. W nowej roli jako Project Director, będzie zarządzał kilkunastoosobowym zespołem projektów krajowych i zagranicznych.

Krzysztof Gondzik nadzoruje zespół odpowiedzialny za organizację eventów oraz transmisje telewizyjne jako Event & TV Director. Może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem produkcji widowisk esportowych, które zdobywał m.in. odpowiadając za organizację mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters Katowice, które podczas ostatniej, marcowej edycji odwiedziło ponad 173 tys. widzów na miejscu, a transmisję w Internecie oglądało 46 mln widzów.

Łukasz Pietsz został awansowany na stanowisko TV & Content Directora. Dotychczas pełnił funkcję Video Content Managera, dbając o produkcję, planowanie i kreację treści związanych z obsługą lig online’owych oraz eventów offline. Kierował zespołem montażystów, operatorów, grafików i postproducentów.