Polska amatorska liga Polish DOTA2 League nawiązała współpracę z producentem sprzętu gamingowego Genesis. Wielka popularność zabawy uświadomiła ludziom z PD2L, że jeśli ich projekt ma się dalej rozwijać, potrzebny im będzie solidny partner. Dzięki takiemu zabiegowi polska liga gry w DOTA 2 będzie miała oficjalnego sponsora nagród, a także dużą pomoc w organizacji kolejnego sezonu. Nowe rozgrywki prawdopodobnie rozpoczną się na przełomie 2016 i 2017 roku. Finał planowany jest na wiosnę przyszłego roku.

Polish DOTA2 League – w skrócie PD2L – powstała w 2012 roku. Jej obecny skład stanowią: Marcin “GremlinZ” Rojek, Mateusz “wiochmen” Grzyb, Wojciech “Ślepy” Bugaj, Michał “Hate” Kędra, Piotr “nagredo” Boratyński, Bartosz “Regulus” Dudkowski i Max “Mannered Magz” Maciej. Prócz organizowania zawodów, panowie prowadzą podcast poświęcony ich ulubionej grze, własną stronę oraz profil na portalu społecznościowym.

Cały projekt zaczął się z inicjatywy GremlinZ, który zauważył brak jakichkolwiek większych turniejów w naszym kraju. W pierwszym sezonie sporo się nauczono, jako że postanowiono skorzystać ze Steam. Platforma generowała specjalny bilet, który był warunkiem uczestnictwa w turnieju. Później jednak okazało się, że Valve przy okazji zgarnia… 75% uzbieranej kwoty dla siebie!

Przy II sezonie nie tylko powiększył się skład PD2L, ale jego członkowie postanowili na dodatek pójść w stronę crowdfundingu. Zbiórka na nagrody okazała się wielkim sukcesem, udało się też zorganizować finały w jednej z kafejek internetowych w Kielcach.

Polish DOTA2 League - III sezon

Kolejny, III już sezon, to zupełnie inna bajka: w imprezie wzięło udział ponad 300 osób i 57 drużyn, dzięki czemu wydarzenie to uchodzi za największy turniej DOTA2, jaki dotychczas odbył się w Polsce. Ekipy rywalizowały ze sobą przez trzy miesiące, by wreszcie stanąć do finałowego starcia, które odbyło się na wrocławskim Wonderconie. Pula przeznaczona na nagrody – ufundowana przez organizatorów – osiągnęła pułap 5000 zł.

Plany związane z IV sezonem są duże. Niedługo pojawią się zapewne stosownej informacje.