Podczas targów E3 firma Ubisoft ujawniła zwiastun oraz kilka minut rozgrywki z Assassin’s Creed Origins. Zacznijmy może o krótkiego trailera, który pozwala nam na ustalenie kilku rzeczy. Akcja będzie się działa za czasów panowania Kleopatry, ponieważ możemy zauważyć legionistów rzymskich oraz Latarnię Aleksandryjską. Główny bohater nazywa się Bayek i jest w wieku około 30 lat. Rozpoczyna swoją karierę, jako Medjay (osoba od utrzymania porządku w mieście), zanim założy Assassins Brotherhood.

Miastem startowym jest najpewniej Siwa, gdzie według demo nasz bohater się wychowywał. Z dostępnych w internecie informacji wiemy, że mają się pojawić także Memphis, Alexandria, Giza, Fajum. Naszym towarzyszem będzie orzeł, dzięki któremu zyskamy dodatkowy wzrok z powietrza. Będzie można dokładnie zbadać obiekt, przed wyruszeniem na jego teren.

Udoskonalono system wspinana się, który pozwoli na wchodzenie dla każdego napotkanego obiektu. Można także zauważyć pływanie oraz jazdę konną.

Walka również ulegnie lekkiej zmianie. Otrzymamy do dyspozycji tarczę, którą zablokujemy ciosy oraz lecące strzały. Po zdobyciu poziomu odblokujemy specjalne umiejętności. Zabicie bardzo silnych przeciwników nie będzie już takie łatwe. Może nam to zająć pewien czas. Sama walka nie polega już na refleksie, ale na systemie trafień i przyjęciu odpowiedniej pozycji. Przeciwnicy także otrzymali dużą swobodę w tej kwestii.

Assassin’s Creed Origins

W Assassin’s Creed Origins dodano system adrenaliny, który gromadzi się podczas walki. Będzie on pozwalał na zadawanie niszczycielskich ciosów kończących.

Assassin’s Creed Origins

Z uzbrojenia w Assassin’s Creed Origins znajdziemy: łuki, włócznie, miecze proste i zakrzywione, buławy, maczugi i tarcze.

Assassin’s Creed Origins

Zauważyliśmy również, że wyciągnięcie łuku do strzału jest zbyt niedopracowane jeszcze. Wygląda to tak, jakby bohater miał go cały czas w ręku, a na filmie widać wyraźnie, że jest schowany pod tarczą na plecach.