Podsumowanie wczorajszego dnia ESL One: Road to Rio – Europe.

0
Fot. Facebook/ astralisgg

Za nami kolejny dzień zmagań w europejskim ESL One: Road to Rio. Rozgrywki wkroczył już w najważniejszą fazę, czyli play-offy. Wczoraj mieliśmy okazję obejrzeć walkę o finał, z której zwycięsko wyszło Astralis oraz francuskie derby w meczu „o życie”.

G2 2-1 Vitality

Spotkanie, którego zwycięzca gwarantował sobie udział w kolejnym meczu i walce o finał. Ta konfrontacja była podwójnie ciekawa, ponieważ mogliśmy oglądać dwie ekipy z Francji, a w jednej z nich najlepszego zawodnika 2019 roku – „ZywOo”. Jak przystało na taki mecz poziom od początku był równy i ciężko było powiedzieć, która ekipa ostatecznie zwycięży. Zaczęło się od mapy Nuke będącej wyborem zespołu Vitality, który pierwszą połowę przegrał 6-9. Po zmianie stron „pszczółki” podjęły nie najgorszą próbę wyrównania stanu meczu. Mimo wszystko Kenny „kennyS” Schrub wraz z kolegami okazali się lepsi wygrywając 16-14. Następnie było Vertigo, na którym sytuacja wyglądała bardzo podobnie z tym, że ostatecznie drużyny zamieniły się rolami. G2 doprowadziło do wyniku 14-13, aby ostatecznie przegrać 14-16. Dzięki temu zwycięzce całej rozgrywki trzeba było wyłonić w trzech mapach. Na ostatniej – Dust 2 także nie zabrakło emocji. Zaczęło się od dominacji Vitality, które doprowadziło do wyniku 10-2 kończąc połowę 10-5. Po zmianie stron byliśmy świadkami pięknego powrotu ekipy Audrica „jaCkz’a” Juga, która doprowadziła do stanu  14-13, a następnie zwyciężyła 16-14 tym sam wygrywając całe spotkanie. Na zdecydowaną pochwałę po tym meczu zasługuje Nemanja „nexa” Isaković, który zdobył najwięcej zabójstw spośród wszystkich zawodników na serwerze – 72, notując rating wysokości 1.28.

Astralis 2-0 FaZe

Kluczowy mecz górnej drabinki, który decydował o drużynie awansującej bezpośrednio do finału. W tym przypadku było inaczej niż podczas spotkania francuskich ekip, ponieważ spotkanie było dużo mniej wyrównane i krótsze. Na pierwszej mapie mogliśmy podziwiać świetny występ Nicolai’a „device’a” Reedtz’a, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa 16-12 notując rating na poziomie 1.48 (jego stosunek fragów do śmierci wyniósł 25/13). Następnie przeszliśmy na Inferno, gdzie Duńczycy dokończyli swoje dzieło dominując w całości swojego przeciwnika i zwyciężając 16-7.

Dzisiaj o 20:00 zaczęło się spotkanie decydujące o drugim finaliście całych rozgrywek, a już jutro będziemy świadkami wielkiego finału w formacie BO5. Mecz rozpocznie się o tej samej porze.

Wszystkie transmisję turnieju możemy oglądać na kanale ESL_CSGO za pośrednictwem platformy twitch.tv

Zapraszam także do tekstu zapowiadającego fazę play-off, w którym można dowiedzieć się czegoś o dotychczasowej formie i wynikach drużyn.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments