Pewne AGO i kilka niespodzianek, czyli podsumowanie pierwszego tygodnia ESL Mistrzostw Polski

0
ESL Polish Championship logo
Fot. Facebook.com/ ESLPolska

Za nami pierwsza kolejka zmagań jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. W inauguracyjnych spotkaniach nie zabrakło emocji, a także niespodzianek. Zobaczmy, jak poradziły sobie drużyny na starcie walki o miano najlepszego zespołu w Polsce?

Łatwe zwycięstwa AGO i zaskoczenia

W poniedziałek, 7 września oficjalnie rozpoczęły się zmagania w turnieju. Na dobry początek mogliśmy obejrzeć spotkanie x-kom AGO przeciwko ekipie Gaminate. W tej rywalizacji obyło się bez większych niespodzianek, ponieważ “jastrzębie” zwyciężyły dwukrotnie, odpowiednio 16:10 (Vertigo) oraz 16:5 (Nuke). Najlepszym graczem tego pojedynku okazał się być Miłosz “mhL” Knasiak, który zdobył łącznie 42 fragi i zanotował rating wysokości 1.75. Nieco inaczej za to potoczyły się losy innych meczów. Pompa Team podzielił się punktami z los kogutos (Nuke10:16, Vertigo16:10), a PACT nie bez problemów zwyciężył przeciwko PLMIX (Train – 16:9, Nuke – 16:14).

Wtorkowy debiut Wisły i dzików

Następnego dnia rywalizacji byliśmy świadkami tylko dwóch spotkań. Na początek zespół PACT podejmował los kogutos, a następnie Wisła Kraków zagrała przeciwko Izako Boars. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem oraz remisem na korzyść drużyny Kacpra “darko” Ściery (Nuke – 16:6, Train – 15:15). Za to w drugim meczu trochę lepsza okazała się być ekipa Grzegorza “SZPERO” Dziamałka, która odniosła sukces na Trainie (16:13), ale tylko zremisowała na Inferno. Najlepszym zawodnikiem bezkonkurencyjnie był Patryk “ponczek” Wites, który wyeliminował rywali 49 razy, osiągając przy tym rating na poziomie 1.48

Terminarz i więcej informacji

Następne mecze będziemy mogli obejrzeć już w najbliższy poniedziałek. Illuminar rozpocznie spotkaniem z Izako Boars, Wisła podejmie PLMIX, a Pompa Team zagra z Gaminate. Kolejnego dnia będziemy świadkami prawdziwego meczu “na szczycie”, ponieważ x-kom AGO podejmie Illuminar, za to chwilę później AVEZ zacznie rywalizację z Wisłą.

Wszystkie spotkania rozgrywek możemy oglądać na oficjalnym kanale ESL za pośrednictwem platformy twitch.tv

Więcej informacji, w tym o całym terminarzu czy pełnych statystykach graczy, możemy zobaczyć na stronie internetowej ESL Mistrzostwa Polski.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments