Plextor M10Pe i M9V – nowe nośniki SSD na kościa 3D NAND

0

Podczas targów CES 2019 w Las Vegas, marka Plextor zaprezentowała nowe nośniki SSD – Plextor M10Pe i Plextor M9V. To pierwsze w historii firmy linie dysków, które zaprojektowano z wykorzystaniem 96-warstwowej pamięci 3D NAND. Nowe nośniki pojawią na rynku w trzecim kwartale 2019 roku.

Dyski Plextor M10Pe są dedykowane graczom i entuzjastom sprzętu komputerowego. Produkty mają zaoferować bardzo dobrą wydajność. Prędkość odczytu oraz zapisu sekwencyjnego będzie sięgać odpowiednio do 3200/2500 Mb/s. W przypadku losowego odczytu i zapisu będzie 410,0000/320,000 IOPS.

Plextor M10Pe

Seria M10Pe będzie dostępna w wariancie zabudowanym w adapterze PCI-Express. Zadbano tutaj o odpowiedni radiator, aby utrzymywać niskie temperatury. Jak wiemy, dyski kości flash są na to bardzo wrażliwe.

Teraz czas na dyski Plextor M9V, które zaprojektowano z myślą o komputerach domowych oraz biurowych. Urządzenia mają oferować prędkość odczytu i zapisu sekwencyjnego na poziomie 560/520 MB/s, a także losowy odczyt/zapis 85,000/84,000 IOPS. Nowością w ofercie ma być wariant 1 TB (tylko wariant dla slotu M.2).

Plextor M10Pe i M9V

Do obu serii dołączone będzie następujące oprogramowanie:

  • PlextorNitro II – najnowsza wersja systemu, wyposażona w udoskonalony algorytm, który optymalizuje pracę pamięci podręcznej i zwiększa wydajność nośnika nawet o 20 procent.
  • TrueProtect II – technologia, która wykorzystuje mechanizm kontroli AI do sprawdzania danych przechowywanych na dysku, ale także danych odczytywanych lub zapisywanych w tym samym czasie. Zapewnia większą dokładność danych i lepszą wydajność nośnika.
  • Modern Standby Support – nowe oprogramowanie firmy Plextor, które obsługuje najnowszy tryb gotowości komputera, zwany “Modern Standby” – umożliwia ono bezczynność systemów w celu oszczędzania energii i jednocześnie błyskawiczne uruchamianie komputera.
  • Power Loss Notification (PLN) Support – dyski marki Plextor wspierają protokół PLN, który sygnalizuje zamknięcie systemu, co pozwala SSD natychmiast zakończyć bieżące operacje i wykonać kopię wszystkich danych pozostałych w buforze na dysk SSD.