Organizatorzy imprezy Pixel Heaven 2016 Retro & Indie Gaming Fest, zapraszają serdecznie wszystkich uczestników na trzecią odsłonę. Odbędzie się ona w Warszawie, w dniach 3-5 czerwca, w przestronnej hali Zajezdni Autobusowej MZA, przy ulicy Włościańskiej 52.

Podczas Pixel Heaven 2016 czekać będzie ponad 100 stanowisk do grania: ZX Spectrum, Atari, Commodore, Amiga, Amstrad, automaty arcade, konsole i wynalazki z epoki dawnej. Organizatorzy przewidują także turnieje, flippery w trybie freeplay, strefę komiksową, gry planszowe, Noc z Demosceną, “Giełdę Bajtka” i strefę Kids Play.

Jedną z ciekawszych atrakcji Pixel Heaven 2016 będzie Retro Stories, czyli spotkania z wyjątkowymi gośćmi specjalnymi, która jest konsekwentnie podtrzymywana przez organizatorów. Wydarzenie regularnie odwiedzają weterani światowej branży gier wideo, którzy na trwale zapisali się w historii elektronicznej rozrywki.

Pixel Heaven-2015

Zdjęcie pochodzi z fanpage Pixel Heaven

I tak w 2013 roku pojawił się Frederick Raynal – twórca między innymi Alone in the Dark. W 2014 roku na imprezie zagościli on “Jops” Hare – twórca Sensible Software, współtwórca niezapomnianych tytułów Cannon Fodder i Sensible Soccer oraz Mike Montgomery, jeden z założycieli Bitmap Brothers. Rok 2015 to wizyta Jeffa Mintera (Tempest 2000) Dino Diniego (Kick Off) i Sama Barlowa (Her Story, Silent Hill: Origins).

Pixel Heaven-2015

Zdjęcie pochodzi z fanpage Pixel Heaven

PIXEL.AWARDS 2016, w ramach którego wybrane zostaną najlepsze gry niezależne. Udział w konkursie może wziąć każdy tytuł, który zadebiutował nie wcześnie niż 31 maja 2015 roku. Zgłoszenia można wysyłać bezpłatnie do 30 kwietnia 2016 roku.