Philips szykuje się do wprowadzenia na rynek 24-calowego monitora medycznego C240P4QPYEW. Wyposażony jest w matrycę IPS o rozdzielczości 1920 x 1200, ze specjalną antybakteryjną powłoką, która hamuje rozwój bakterii oraz innych drobnoustrojów. Substancja tworząca powłokę, zgodna z JIS (Japoński Standard Przemysłowy) Z2801, obecna jest bezpośrednio w materiale użytym do konstrukcji obudowy.

Monitor obsługuje technologię wyświetlania obrazu Clinical-D, która zapewnia precyzję w czasie diagnostyki. Jest także zgodny z międzynarodowym standardem tworzenia, przechowywania i wyświetlania klinicznych obrazów i zdjęć – DICOM part 14, co gwarantuje wierne odwzorowanie skali szarości. Modele ten charakteryzuje się maksymalną jasnością na poziomie 300 cd/m2, dzięki czemu obraz na ekranie jest widoczny również w mocno oświetlonych pomieszczeniach

Podstawa monitora pozwala na regulację wysokości do 130 mm, obrót o 90 stopni, przechylenie w prawo lub lewo o 65 stopni oraz pochylenie w przód 5 stopni lub w tył o 20 stopni. Z wyjść sygnału znajdziemy: DisplayPort 1.2, DVI-D (cyfrowy, HDCP), VGA (analogowy), USB 2.0 x 4.

Philips C240P4QPYEW powinien pojawić się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.