PHILIPS 276E8FJAB – monitor z matrycą IPS o rozdzielczości QHD

0

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, poszerzyła ofertę o model PHILIPS 276E8FJAB. Wykorzystuje on matrycę IPS o przekątnej 27 cali i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Wyświetlacz posiada technologię PHILIPS Ultra Wide-Color, który sprawia, że wyświetlane kolory są żywsze i przez to obraz prezentuje się bardziej naturalnie dla ludzkiego oka.

Zastosowana matryca IPS ma bogatą przestrzeń barw (132% sRGB) i szerokie kąty widzenia (178 stopni w pionie i poziomie). Współczynnik kontrastu wynosi tu 1000:1, a maksymalna jasność podświetlenia to 350 cd/m². PHILIPS 276E8FJAB oferuje dwie technologie: Flicker-free oraz LowBlue. Pierwsza z nich ogranicza męczące wzrok migotanie wyświetlacza. Druga natomiast redukuje emisję niebieskiego światła.

Monitor wyposażony został w złącza: VGA, HDMI 1.4 oraz DisplayPort 1.2. W obudowie osadzono głośniki stereo o mocy 3 W każdy. Dodatkowo urządzenie posiada gniazdo słuchawkowe. Cechą wspólną z monitorami PHILIPS linii E jest przejrzyste menu ekranowe, obsługiwane za pomocą przełącznika przypominającego joystick. Urządzenie z podstawą waży tylko 4,69 kg.

PHILIPS 276E8FJAB w polskich sklepach zadebiutuje w maju. Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora wynosi 1699 zł.