Philips 243B1 – monitor przyjazny dla środowiska i użytkownika

0

Firma MMD wprowadziła na rynek monitor Philips 243B1. Urządzenie wyposażono w 24-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD i odświeżaniu 75 Hz. Maksymalna jasność podświetlenia wynosi 250 cd/m2, natomiast współczynnik kontrastu to 1000:1. Pokrycie palety barw przedstawia się następująco: NTSC 91% oraz sRGB 107%.

Stopka monitora pozwala na pochylanie wyświetlacza i obracanie go o 90 stopni (pivot). Technologie LowBlue Mode oraz Flicker-Free redukują emisję niebieskiego światła oraz męczące wzrok migotanie obrazu. W urządzeniu zaimplementowano też funkcje wpływające na redukcję poboru energii elektrycznej nawet o 80%. Wbudowany czujnik PowerSensor wykrywa czy użytkownik siedzi przy biurku i zmniejsza podświetlenie ekranu w razie jego nieobecności. Dzięki temu panel ciekłokrystaliczny monitora mniej się zużywa i konsumuje do 80% mniej energii. Z kolei czujnik światła dostosowuje jasność wyświetlanego obrazu do aktualnych warunków w pomieszczeniu. Natomiast wyłącznik Zero Power Switch pozwala całkowicie odciąć monitor od zasilania.

Monitor ma następujące porty: DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, USB 3.2 Gen 2, USB-C oraz RJ-45. Philips 243B1 pojawi się w sklepach w marcu, w sugerowanej cenie 1159 zł.