Podczas targów Poznań Game Arena 2016 odbędzie się konkurs PGA MODECOM Cosplay Contest 2016. Przez 3 dni będzie można zobaczyć najlepszych cosplayerów z całej Polski. Jak co roku targi będą gościć na scenie finalistów konkursu Cosplay. Konkurs oceniać będzie profesjonalne jury, które kierować się będzie takimi kryteriami jak najlepsze wykonanie techniczne stroju czy odegranie charakteru postaci.

PGA MODECOM Cosplay Contest 2016

Cosplay to niesamowita pasja łącząca odgrywanie postaci jak i tworzenie przebrań. Jest to fenomen na skalę światową, który w Polsce jest już rozpowszechniony na dobre. W tym roku konkursem zaopiekuje się Ambasadorka targów – Aleksandra “Shappi” Tora. Jest ona polską cosplayerką, która w zawodach międzynarodowych została dwukrotnie uhonorowana tytułem Mistrza Europy. Shappi zadba o komfort uczestników podczas zbierania zgłoszeń jak i na samej imprezie.

PGA MODECOM Cosplay Contest 2016

W niedzielę 23 października 2016 r. będzie można zobaczyć aż 30 wybranych uczestników na scenie Twitcha, którzy będą rywalizować o tytuł najlepszego stroju Poznań Game Arena 2016. Firma MODECOM ufunduje dla każdego występującego cosplayera paczkę atrakcyjnych nagród. Dla głównego zwycięscy LG przewidziało nagrodę specjalną: monitor idealny dla graczy.

PGA MODECOM Cosplay Contest 2016

Podczas tegorocznego Poznań Game Arena będzie można uścisnąć rękę Iron Man’owi, zmierzyć się z Wiedźminem na żywo i pstryknąć sobie zdjęcie z Miss Fortune. Zaraz po targach PGA w Internecie zostanie przeprowadzone głosowanie na nagrodę publiczności.

PGA MODECOM Cosplay Contest 2016

Zapisy na konkursowe stroje Cosplay ruszyły 30.09.2016 na stronie www.gamearena.pl.

PGA MODECOM Cosplay Contest 2016

PGA MODECOM Cosplay Contest 2016