fbpx
Strona głównaSprzętPatriot P400 - nowy dysk SSD M.2 PCIe Gen4 x4

Patriot P400 – nowy dysk SSD M.2 PCIe Gen4 x4

Patriot zaprezentował dysk Patriot P400. Nowy nośnik danych wyposażono w interfejs PCIe Gen4 x 4 NVMe w formacie M.2 2280. Dysk bazuje na nowoczesnym kontrolerze i wysokiej jakości kościach pamięci NAND flash. Sekwencyjny odczyt i zapis to odpowiednio 5000 MB/s i 4800 MB/s. W przypadku losowego odczytu 4K mamy prędkości do 620 tys. IOPS oraz zapisu do 550 tys. IOPS.

W celu zachowania niskich temperatur podczas pracy dysk Patriot P400 wyposażono w grafenowy radiator, który skutecznie rozprasza ciepło. Udoskonalona osłona termiczna zapewnia lepsze rozpraszanie temperatury, co przekłada się na niezrównaną wydajność podczas intensywnego użytkowania aplikacji.

Ceny i dostępność

Dyski są już dostępne do kupienia u dystrybutorów i partnerów firmy Patriot. Producent oferuje 3-letnią gwarancję. Sugerowane ceny producenta prezentują się następująco:

  • 512 GB – 429 zł
  • 1 TB – 699 zł
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać