Panasonic wprowadzi RP-HD6M – słuchawki dla audiofilów

0

Firma Panasonic wprowadzi do swojej oferty słuchawki HD6M jako model podstawowy z mikrofonem. Produkt należy do serii słuchawek nausznych zaprojektowanych dla osób ceniących wysoką jakość muzyki, oraz oryginalne wzornictwo. W środku znajduje się 40-milimetrowy przetwornik HD, pozwalający uzyskać szerokie pasmo przenoszenia od 4 Hz do 40 kHz. W słuchawkach HD6M zastosowano także tłumiącą wibracje konstrukcję („Anti-vibration Frame”), która minimalizuje niepożądane szumy i pozwala usłyszeć nawet najcichsze dźwięki.

Panasonic HD6M

Słuchawki wiernie odtwarzają dynamiczne tony niskie i podkreślają wysokie tony instrumentów muzycznych, a także najsubtelniejszy wokal. Czułość tego modelu wynosi 99 dB/mW (przy 500 kHz), a długość przewodu to 1.2 metra. W słuchawkach zastosowano przesuwaną regulację pałąka w poziomie (Horizontal Slide), dzięki czemu można go regulować nie tylko w standardowy sposób, czyli w górę i w dół, ale również do przodu i do tyłu względem nauszników. Obrotowy mechanizm umożliwia złożenie słuchawek HD6M na płasko, co ułatwia ich przenoszenie.

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i funkcji zdalnego sterowania model HD6M jest też kompatybilny ze smartfonami (iPhone, Blackberry i urządzenia z systemem Android).