Palit GeForce GTX 1650 KalmX

Firma Palit wprowadziła do swojej oferty kartę graficzną Palit GeForce GTX 1650 KalmX. Rdzeń wyposażony jest w 896 jednostek CUDA, 32 jednostki renderujące oraz 56 jednostek teksturujących. Producent usunął całkowicie jednostki RT (obliczenia ray tracingu), jednostki Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się) i wsparcie dla DLSS. Taktowanie rdzenia wynosi 1485 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1665 MHz.

Karta może współpracować z 4 GB lub 8 GB pamięci GDDR5 na 128-bitowej szynie danych, a ich efektywne taktowanie wynosi 8000 MHz. Daje to przepustowość na poziomie 128 GB/s i wydajność około 3 TFLOPSów.

Firma zrobiła także własną konstrukcję płytki PCB oraz samego radiatora. Całość ma wymiary – 178 x 138 x 38 mm. Będzie można ją umieścić w wielu obudowach mini-ITX, aczkolwiek muszą one być dobrze wentylowane. TDP jednostki ustalono na 75 W, co powinno być wystarczające dla tego dużego radiatora. Dodatkowo brak tutaj 6-pinowej wtyczki, zatem karta zadowoli się mocą ze złącza PCI Express.

Palit GeForce GTX 1650 KalmX – karta z pasywnym chłodzeniem 1

Do zarządzania kartą Palit GeForce GTX 1650 KalmX można wykorzystać ThunderMaster lub inne oprogramowanie. Znajdziemy tutaj takie złącza jak: 2 x DisplayPort 1.4 i HDMI 2.0b. Karta ma się pojawić w lutym, a jej cena będzie wynosić 739 zł.

Palit GeForce GTX 1650 KalmX – karta z pasywnym chłodzeniem 2

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOpalit.com
Poprzedni artykułMedia Expert partnerem Intel Extreme Masters Katowice 2020
Następny artykułZmiany w duńskim North, nowy prowadzący oraz trener drużyny
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj