Overwatch otrzymał tryb Rywalizacji

0

Blizzard oficjalnie wprowadził Tryb Rywalizacji do gry Overwatch. Powstał on z myślą o gracza, którzy szukają wyzwań, ale nie mają ochoty na szybką grę, czy rozróbę tygodnia. Aby przygotować odpowiednio graczy, wprowadzono ograniczenie 25 poziomu, Dopiero po zdobyciu tego tego levelu każdy będzie miał wystarczające pojęcie o mechanice gry, mapach i bohaterach. Algorytm dobierania graczy w Overwatch automatycznie znajdzie grę, która najlepiej odpowiada poziomowi umiejętności.

Aby rozpocząć karierę w trybie Rywalizacji, każdy nowy gracz będzie musiał ukończyć 10 meczów klasyfikacyjnych, które umożliwią określenie jego początkowej rangi umiejętności. Będzie ona miała wartość od 1 do 100, przy czym im wyższa ranga, tym wyższy poziom umiejętności.

Rangi umiejętności będą widoczne na początku każdego meczu. A ich poziom będzie zależał od tego, czy wygrywamy, czy przegrywamy. Tryb rywalizacji będzie się składał z czterech sezonów, z których każdy będzie trwał dwa i pół miesiąca. W czasie sezonów gracze będą mogli pracować na swoją rangę umiejętności i walczyć o awans w rankingach, a po zakończeniu sezonu nastąpi wyzerowanie statystyk i nastanie dwutygodniowy okres przedsezonowy. Po jego zakończeniu rozpocznie się nowy sezon i wszyscy ponownie zaczną rozgrywać mecze klasyfikacyjne.