Oszuści podszywają się pod markę Razer i rozsyłają złośliwe maile do użytkowników

0

Od kilku dni oszuści podszywają się pod przedstawicieli marki Razer i rozsyłają wiadomość z informacją o możliwości objęcia sponsoringiem dla streamerów. Emaile, które zaczęły pojawiać się w zeszłym tygodniu, są oszustwem. Kliknięcie w którykolwiek z zawartych w nich linków powoduje instalację złośliwego oprogramowania na komputerze adresata. Nieznani sprawcy starają się wykorzystać firmę do własnych celów.

Jak rozpoznać oszustwo? Wiadomość pochodzi z konta spoza oficjalnej domeny Razerzone.com, np. z konta na Gmailu. Nazwa nadawcy zawiera zapisaną z literówką nazwę marki Razer – “Razorzonesponsorship”. Treść wiadomości zawiera literówki i błędy gramatyczne charakterystyczne dla emaili będących próbą wyłudzenia lub oszustwem.

Oszuści podszywają się pod markę Razer i rozsyłają złośliwe maile

Oszustwo bazuje na fakcie głębokiego zaangażowania marki Razer w tematykę e-sportu i faktycznej możliwości uzyskania sponsoringu przez streamerów transmitujących gry. Razer zachęca streamerów do rejestracji w programie wyłącznie na oficjalnej stronie: https://www.razerzone.com/supported-streamer. Nigdy natomiast nie zwraca się z podobną ofertą do indywidualnych twórców za pośrednictwem poczty elektronicznej.