Twórcy Open Source Virtual Reality poinformowali o powstaniu OSVR Developer Fund. Ma to być program prowadzony przez Razera, który wspomoże społeczność deweloperów kwotą 5 milionów dolarów. Fundusz ma zachęcić twórców i deweloperów do aktywnego wspierania ekosystemu OSVR, pozwalając tym samym fanom wirtualnej rzeczywistości jak i twórcom oprogramowania na większą swobodę działania, bez zamartwiania się o zabezpieczenia typu DRM lub inne restrykcje.

OSVR to nowy ekosystem wirtualnej rzeczywistości stworzony od podstaw tak, aby ustanowić wspólny standard dla producentów urządzeń i deweloperów gier. Za cel stawia sobie stworzenie najgłębszych doznań w obszarze wirtualnej rzeczywistości.

OSVR Developer Fund będzie dostępny dla wszystkich zakwalifikowanych i aktywnych twórców oprogramowania VR – w tym niezależnych. Jeżeli twórcom się powiedzie, to Razer bądź inny przyszły partner programu, zakupi od deweloperów kody do ich gier w podziękowaniu za wsparcie platformy. Pozwoli to zrekompensować twórcom czas spędzony nad projektami, a także wzbogaci ekosystem OSVR o nową zawartość, pomocną w promowaniu dostępności gier w tym środowisku na wszystkie platformy VR.

Prócz tego wszyscy otrzymają wsparcie w promocji i kampaniach marketingowych, włączając w to możliwości pokazania się na ważnych imprezach branżowych lub sprzedaż swoich produktów w zestawach OSVR.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments