Kilka dni temu rozegrały się mecze w DOTA 2 pomiędzy profesjonalnymi graczami a sztuczną inteligencją OpenAI Five. Okazuje się, że SI bez problemów potrafiła pokonać zawodników w 2 spośród trzech meczy. Co więcej, SI potrafi z dużą dokładnością określić szanse na wygrane danym rodzajem bohatera oraz skrupulatnie dokonywała wyborów. Wśród zawodników spotkać można było takie osoby, jak: Blitz, Cap, Fogged, Merlini, MoonMeander.

Wszystkie mecze zostały rozegrane przed prawdziwą widownią oraz 100 000 widzów na Twitchu. Zrobiono to w trybie Draft, czyli że gracze i OpenAI samodzielnie dobierają swoich bohaterów. I tak SI potrafiła w 95% przewidzieć, jaki rodzaj bohatera wygra dany pojedynek. Gracze nie byli w stanie nic zrobić.

Pierwszy i drugi mecz wygrała OpenAI Five, odpowiednio w czasie 21 minut 37 sekund oraz 24 minut i 53 sekund. Dopiero pozwolenie publiczności na wybór bohaterów uratował drużynę graczy, którzy wygrali trzeci mecz w czasie 35 minut i 47 sekund.

Poniżej znajdują się filmiki pokazujące, jak OpenAI Five potrafi przewidzieć ruchy w przód:


ŹRÓDŁOblog.openai.com
Poprzedni artykułRozpoczął się QuakeCon 2018
Następny artykułESL zapowiedziało IEM Chicago 2018 z pulą nagród 250.000$
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments