Centrum Cyfrowe Projekt: Polska zaprasza serdecznie wszystkich zainteresowanych tematem otwierania dostępu do materiałów naukowych do wzięcia udziału w Open Access Sprint. Jest to inicjatywa, która polega na tworzeniu materiałów graficznych i tekstowych w bardzo szybkim tempie. W trakcie Open Access Sprint zostaną zaprojektowane wlepki i zakładki do książek dostępnych w bibliotekach uczelnianych.

Konferencja odbędzie się 25 listopada tego roku, w godzinach 10 – 17, na ulicy Andersa 29 w Warszawie w budynku państwomiasto.

Sprint jest kontynuacją działań Centrum Cyfrowego związanych z otwartością w nauce. W połowie października w naszej siedzibie odbyły się warsztaty “Open Access. Wstęp wolny do nauki“, na których wspólnie zastanawialiśmy się jakie korzyści przynosi studentom i doktorantom Otwarty Dostęp. Najbardziej palącą kwestią wg uczestników okazał się brak materiałów, które w prosty i klarowny sposób tłumaczą korzyści płynące z otwierania nauki oraz trudność z dostępem i brak informacji, o tym gdzie szukać tych, które są już dostępne w trybie Open Access.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments