OG Esports niespodziewanie zwycięża, a FaZe wypada za burtę. Podsumowanie dnia ESL Pro League.

1
Fot. Todd Gutierrez

Za nami kolejny dzień zmagań europejskiego ESL Pro League Season 11. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć naprawdę dobre spotkania. OG poskromiło dotychczasowego giganta w postaci Fnatic, mousesports pokonało Na’Vi, a FaZe Clan odniósł już 3 klęskę w drugiej rundzie rozgrywek.

OG 2:1 FNATIC

Fnatic, które rozpoczęło rozgrywki od dwóch świetnych zwycięstw wreszcie natknęło się na ścianę, ponieważ przegrali przeciwko OG. Za to Issa „ISSAA” Murad wraz z kolegami zaczęli od dwóch porażek ten etap turnieju, więc takie zwycięstwo może im nadać wiatru w żagle. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 (12:16 Inferno, 19:15 Mirage, 16:13 Dust 2).

MOUSESPORTS 2:0 NATUS VINCERE

Gdy rozgrywki wchodzą w najważniejszą fazę to mousesports zaczyna zachwycać. Tak było w trakcie zeszłego sezonu rozgrywek, więc i tym razem nie mogło być inaczej. Ku zdziwieniu większości fanów, „myszki” pokonały Na’Vi 2:0 (16:11 Nuke, 16:9 Dust 2). Po ostatnim zwycięstwie rosyjsko-ukraińskiej organizacji przeciwko Astralis wydawałoby się, że wystarczająco potwierdzili swoją wyższość i to zasługują na miano najlepszego zespołu na świecie. Okazuje się jednak, że szybko zderzyli się ze ścianą w postaci ekipy Finna „karrigana” Andersena.

ASTRALIS 2:0 FAZE

Był to mecz o „wszystko” obu ekip, dlatego spodziewaliśmy się zaciętego i wyrównanego widowiska. Dostaliśmy raczej coś innego, ponieważ Duńczycy zdominowali swoich rywali i zamknęli konfrontacje po 2 mapach. Ostateczny wynik spotkania to 2:0 (19:17 Nuke, 16:4 Overpass). Andreas „Xyp9x” Højsleth wraz z kolegami widocznie wracają do formy. Mimo słabego początku roku teraz ich gra zaczyna powoli przybierać odpowiedniego kształtu. Najpierw wyszli z pierwszego miejsca grupy pierwszej rundy, a teraz utrzymali się przy życiu – i kto wie może jeszcze wywalczą awans.

Tak prezentuje się aktualna tabela:

L.p Drużyna Mecze Punkty
1 mousesports 3 9
2 fnatic 3 6
3 Natus Vincere 3 6
4 Astralis 3 3
5 OG 3 3
6 FaZe 3 0

 

Wszystkie spotkania możemy oglądać na polskim lub angielskim kanale za pośrednictwem platformy twitch.tv

Zapraszam także do zapoznania się z innymi tekstami dotyczącymi rozgrywek. Poprzedni artykuł można przeczytać tutaj.


1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.