SCS Software umieściło kolejny wpis o mieście Paryż, do powstającego dodatku Vive la France! dla gry Euro Truck Simulator 2. Tym razem dowiadujemy się, że prace nad stolicą Francji są już praktycznie na ukończeniu. Twórcy muszą doszlifować obecnie to, co udało im się zrobić. Okazuje się, że Paryż został całkowicie przebudowany od zera. Twórcy chcieli w ten sposób udoskonalić miasto, które pojawiło się razem z podstawową wersją gry kilka lat temu.

Bardzo ważnym elementem Paryża jest struktura dróg służących do transportu, zarówno wewnątrz, jak i wokół miasta. Skupiono się na węzłach Francilienne and Boulevard Périphérique aka “Périph”. Większość ciężkich pojazdów z ruchu jest kierowana właśnie na nie, a centralne miasto nie jest dzięki temu zatłoczone.

Zbudowano sieć tuneli drogowych, które są częścią węzła Périph. To samo odnosi się do innych węzłów, które zbudowano całkowicie od nowa. Deweloperzy nie poprzestali na tym. Stworzono nowe modele unikalnych budynków Paryża, które istnieją w prawdziwym świecie.

Bardzo ważną częścią nowego miasta jest ekonomia. Zbudowano nową infrastrukturę ekonomiczną w postaci nowych firm, np. lotnisko, czy fabryka samochodów. Musiano także odpowiednio to zbalansować z całą resztą gry.