Obudowa DAN A4-SFX wystartowała w serwisie Kickstarter

0

DAN Cases UG rozpoczęło kilka dni temu kampanię w serwisie Kickasterter – DAN Cases A4-SFX – The World’s Smallest Gaming Tower Case. Producent deklaruje, że jest to najmniejsza obudowa na świecie do komputera gamingowego. Jej wymiary wynoszę 205 x 112 x 327 mm, a waga to jedyne 1.25 kg. Wykonano ją w całości z 1.5 mm aluminium i będzie dostępna w kolorach: srebrnym lub matowym czarnym.

Obudowa DAN A4-SFX wspiera płyty główne mini-ITX i dwuslotowe karty graficzne o maksymalnej długości 295 mm. Do zasilania podzespołów można użyć jednostek w formatach SFX lub SFX-L. Prócz tego jest możliwość włożenia aż 3 dysków w rozmiarze 2.5 cala, aczkolwiek brak wsparcia dla 3.5 calowych dysków HDD troszkę martwi.

Na przodzie znajdują się port USB 3.0 oraz przycisk zasilania. Boczne panele posiadają łatwą technologię zdejmowania Lian Li Push Pin. W komplecie otrzymujemy także specjalny kabel PCIe Extender.

DAN Cases UG już uzbierał wymaganą sumę pieniędzy, czyli 125,000 Euro, a w ciągu kilku dni suma powinna przekroczyć 375 000 Euro. Obudowę można kupić za jedyne 230 Euro, ale nie pozostało już wiele sztuk.