nVidia nie ulepsza sterowników dla starszych generacji kart graficznych

0

Pamiętacie debiut drugiej generacji architektury Kepler? Było to razem z premierą karty graficznej nVidia GeForce GTX 780. Dużą popularność osiągnęła także wersja GeForce GTX 780 Ti, która była kupowana przez wielu entuzjastów. Wydawać by się mogło, że producent będzie z biegiem czasu ulepszał dotychczasowy produkt, dzięki swoim sterownikom. Robi tak chociażby firma AMD,gdzie w niektórych kartach graficznych widać czasami dość ogromny przyrost wydajnościowy po długim czasie.

Niestety, ale u nVidii nie jest już tak różowo. Serwis Tech YES City postanowił przeprowadzić prosty test wydajnościowy z następującymi kartami graficznymi: GeForce GTX 780, GeForce GTX 970 oraz Radeon 7970. Użyto także dwóch rodzajów sterowników: tych w dniu premiery oraz ze sterownikami kart graficznych. Jak się okazuje, Pierwsza z nich otrzymała minimalny wzrost wydajności. Druga natomiast aż do ostatniej premiery otrzymywała spore poprawki, co było widać w wielu grach. Karta od AMD natomiast ciągle potrafi mieć niewielkie wzrosty wydajności.

Jest to o tyle smutne, że GeForce GTX 780 kosztował w dniu premiery aż 649 dolarów, co było naprawdę ogromną kwotą. A jakby nie patrzeć, karta ma dopiero 3 lata.