NVIDIA GeForce NOW – wykorzystaj moc chmury do wymagających graficznie gier

0

Firma NVIDIA zaprezentowała nową wersję usługi NVIDIA GeForce NOW. Ma ona zapewniać dostęp poprzez sieć do wysokowydajnych maszyn do gier z kartami graficznymi NVIDIA Pascal. Umożliwi łączenie się z zainstalowanymi w chmurowych centrach danych komputerami PC wyposażonymi w karty graficzne GeForce GTX 1080. Wspomniana usługa jest wynikiem pięciu lat prac firmy i działa z większością komputerów PC oraz Mac.

Wystarczy pobrać aplikację GeForce NOW na lokalną maszynę. Nawiązanie połączenia z wirtualnym komputerem PC z kartą GeForce GTX wymaga kilku kliknięć. Następnie wystarczy zainstalować ulubione tytuły z popularnych serwisów z grami, takich jak Steam, Battle.net, Origin, Uplay czy GOG, a następnie rozpocząć grę. Można także zainstalować gry F2P, takie jak World of Tanks, bezpośrednio z ich stron internetowych.

Gracze mogą korzystać z własnych gier zakupionych we wspominanych sklepach internetowych, a także kupować nowe gry natychmiast po premierze. GeForce NOW zapisuje postępy oraz osiągnięcia w grach, synchronizując je z tytułami zainstalowanymi lokalnie. Gracze mogą więc używać usługi GeForce NOW na drugim komputerze – na przykład laptopie – i kontynuować grę rozpoczętą na swoim głównym komputerze do gier. Mogą także korzystać ze swoich gier poza domem, w akademikach, u znajomych lub po prostu w innych pomieszczeniach domu.

Przy pierwszej rejestracji w usłudze GeForce NOW, gracze mogą grać za darmo przez 8 godzin na komputerze z kartą GeForce GTX 1060 lub przez 4 godziny na komputerze z kartą GeForce GTX 1080. Dodatkowa opłata w wysokości 25 USD zapewnia 20 godzin zabawy na komputerze z kartą GTX 1060 lub 10 godzin na komputerze z kartą GTX 1080.

Wczesny dostęp do nowej usługi GeForce NOW jest zaplanowany na marzec w Stanach Zjednoczonych. Pełna premiera usługi została zaplanowana na wiosnę.