ZOTAC International zapowiedział pierwszy w historii turniej ZOTAC CUP MASTERS. Odbędzie się on we współpracy z ESL i BattleFy, stając się znaczącym wydarzeniem esportowym. Jest to pierwszy turniej zorganizowany w ramach targów Computex, który pozwoli graczom przetestować swoje umiejętności w jednej z najbardziej popularnych gier MOBA – Dota 2. Regionalne kwalifikacje rozpoczną się 12 marca, a finałowe zmagania będą rozgrywane od 30 maja do 3 czerwca na targach Computex w stolicy Tajwanu, Taipei.

Zwycięzcy regionalnych eliminacji pojadą na finał ZOTAC CUP Masters, który odbędzie się w ramach targów Computex. Rejestracja uczestników regionalnych kwalifikacji rozpocznie się 8 marca, a pojedynki będą rozgrywane w marcu, kwietniu i maju. Gracze muszą być zarejestrowani zgodnie ze swoim regionem zamieszkania. Zwycięzcy regionalnych meczów pojadą do stolicy Tajwanu, Taipej, aby uczestniczyć w finałach ZOTAC CUP MASTERS Computex. W sumie sześć zespołów, które wygrały regionalne kwalifikacje oraz dwie zaproszone zespoły będą walczyć o sławę i chwałę w centrum wystawienniczym Computex Nangang Convention Center.

ZOTAC promuje gry online oraz esport za pośrednictwem platformy internetowej ZOTAC CUP. Po 10 latach prowadzenia turniejów ZOTAC CUP i tysiącach rozegranych meczy, ZOTAC podnosi poziom zawodów esportowych na jeszcze wyższy poziom. ZOTAC CUP MASTERS Computex oferuje imponującą pulę nagród w wysokości 100 000 dolarów, więc stawka jest wysoka.

Dzięki transmisji on-line, fani z całego świata będą mogli śledzić przebieg mistrzostw, począwszy od regionalnych gier eliminacyjnych, a kończąc na ostatecznej bitwie na targach Computex. Transmisja na żywo z wielkiego finalu będzie dostępna na stronie internetowej ZOTAC CUP oraz na kanale Twitch ZOTAC CUP. Ponadto, w trakcie mistrzostw, ZOTAC zaplanował szereg ekscytujących wydarzeń dla fanów i widzów.


Poprzedni artykułBiostar pokazuje wygląd płyty głównej Racing X370-GTN w formacie mini-ITX
Następny artykułHumble Jumbo Bundle 8, czyli zestaw świetnych gier w niskiej cenie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.