Znamy harmonogram ESL Pro League Season 14

0
10
ENCE
Fot. ESL

Przerwa dla graczy wciąż trwa, ale już niedługo i powrót z urlopu do pracy. Do pracy, którą rozpocznie ESL Pro League Season 14, w której polscy kibice będą mieli komu kibicować, bowiem w najwyższej lidze rozgrywkowej CS:GO zagra czterech polskich zawodników. Organizatorzy opublikowali harmonogram meczowy i już na starcie ciężkie zadanie czeka m.in hadesa oraz Dychę.

Wcześniej poznaliśmy grupy w jakich będą rywalizować ze sobą poszczególne drużyny. Wiadome jest to, że na pewno w fazie grupowej nie zobaczymy starcia polsko-polskiego. Zespoły w składzie z polskimi zawodnikami są w oddzielnych grupach.

Pełny harmonogram ESL Pro League Season 14:
ESL Pro League Season 14
Fot. twitter.com/ESLCS
Znamy harmonogram ESL Pro League Season 14 1
Fot. twitter.com/ESLCS
Znamy harmonogram ESL Pro League Season 14 2
Fot. twitter.com/ESLCS
Znamy harmonogram ESL Pro League Season 14 3
Fot. twitter.com/ESLCS

Cały 14. sezon ESL Pro League zostanie rozegrany online.

Patrząc na wszystkie grupy, a zważając na to, że jest to liga rozgrywana internetowo, trudno jest mówić, jakie szanse mają drużyny z polskimi zawodnikami w międzynarodowych składach. Wiadome jest na pewno, że zespołem który w grze online prezentował się świetnie było Gambit Esports. Po tym, co zaprezentowali w turniejach internetowych wydaje się, że to oni są jednym z faworytów do zwycięstwa. Podczas Intel Extreme Masters Cologne 2021 zajęli 5. miejsce. 

“Przebudowana” grupa C

Trudną grupę ma amerykańska formacja, w składzie której gra Michał “MICHU” Müller – Evil Geniuses. Rywalami podopiecznym Damiana “dapsa” Steele’a będzie FaZe Clan, mousesports, BIG, Fnatic, a także Natus Vincere z fenomenalnie grającym Oleksandrem “s1mple” Kostylievem. Do końca nie wiadomo jak zaprezentuje się np. międzynarodowe Fnatic, które w ostatnim czasie przechodziło liczne zmiany składu. Co więcej, kolejną formacją w grupie która zrobiła “małą” przebudowę jest niemieckie BIG, do którego dołączył gade.

ESL Pro League Season 14 rozpoczyna się już 16 sierpnia.


Poprzedni artykułPowstaje film dokumentalny, którego głównym bohaterem będzie s1mple
Następny artykułKolejna polska drużyna nie zagra na ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2021?
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.