Kilka dni temu złamano zabezpieczenia Denuvo w grze Resident Evil 7. Specjaliści od zabezpieczeń potrzebowali zaledwie pięciu dni na pokonanie tego jakże wspaniałego DRM. Firma Capcom najwyraźniej nie będzie zadowolona z tego obrotu spraw. Ale czego się można było spodziewać? Zabezpieczanie gier w obecnych czasach mija się z celem. Niektóre firmy nie rozumieją kompletnie graczy.

A wystarczyłoby dobrze dopracować produkt, udostępnić do niego wersję demo oraz wydać w odpowiedniej cenie. Teraz do Capcom należy decyzja, co powinni zrobić. Twórcy gier The Climb, Inside i DOOM szybko usunęli Denuvo z kodu gier, zaraz po jego złamaniu.


ŹRÓDŁOeteknix.com
Poprzedni artykułBandai Namco Bundle – kilkanaście gier Bandai Namco za grosze
Następny artykułGPU-Z 1.17.0 z obsługą nowych kart graficznych NVIDIA, Intel i AMD
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.