Wisła Kraków zwyciężyła i umocniła się na pierwszym miejscu w grupie. Podsumowanie kolejnej kolejki ESL Mistrzostw Polski.

0
60
jedqr
jedqr

Za nami 4 tydzień gier ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020, a w nim same jednostronne wyniki i brak remisów. Swoją pozycję znacząco podkreśliła Wisła Kraków, a Izako Boars i AVEZ wypełniły powinność.

Zdominowany poniedziałek

Pierwszy dzień rywalizacji rozpoczął się od spotkania AVEZ przeciwko PompaTeam. Mecz, w którym zdecydowanym faworytem była ekipa “ośmiorniczek” skończył się bez większej niespodzianki. Podopieczni Jędrzeja “Bogdana” Rokity zwyciężyli obie mapy inkasując na swoje konto 6 cennych punktów (16:5 Nuke, 16:12 Vertigo). W następnych zmaganiach tego dnia mogliśmy oglądać Izako Boars deklasujące zespół Gaminate. “Dziki” odniosły sukces wygrywając najpierw 16:4 Nuke, a następnie 16:6 na mapie Train.

Krótki wtorek

We wtorek mogliśmy śledzić tylko jedno spotkanie, ale za to jakie. Wisła All In Games! Kraków stawiła czoła x-kom AGO. W tym pojedynku “na szczycie” ciężko było o wskazanie rywala, ponieważ z jednej strony “jastrzębie” grały niedawno w ESL Pro League, ale z drugiej dopiero straciły dwóch ważnych zawodników. Następną kwestią jest fakt straty trenerów przez obie ekipy. Mariusz “Loord” Cybulski oraz Mikołaj “miNIr0x” Michałków otrzymali bany na działalność w Counter-Strike’u spowodowane wykorzystywaniem błędu gry. Obowiązuje one przez określony czas, a w tym przypadku jest to kolejno sześć i trzy miesiące. W takim wypadku oba zespoły musiały radzić sobie bez swoich szkoleniowców, co było dodatkowym utrudnieniem. Ostatecznie zwycięsko z tego starcia wyszła ekipa Grzegorza “SZPERO” Dziamałka, która wygrała obie mapy (16:12 Train, 16:14 Dust 2). 

Najlepszym graczem całej kolejki został wybrany Patryk “ponczek” Wites, który zanotował K/D ratio na poziomie 1.26.

Więcej informacji, w tym o całym terminarzu czy pełnych statystykach graczy, możemy zobaczyć na stronie internetowej ESL Mistrzostwa Polski.

Zapraszam również do naszych poprzednich tekstów opisujących zeszłe kolejki rozgrywek. 


Poprzedni artykułJuż dzisiaj wielki finał ESL Pro League Season 12. Natus Vincere kontra Astralis!
Następny artykułCorsair K100 RGB – nowa klawiatura gamingowa z RGB