Microsoft zapowiedział zakończenie wsparcia technicznego dla systemu Windows 7 z dniem 14 stycznia 2020 roku. Oznacza to, że już za rok użytkownicy przestaną otrzymywać jakiekolwiek poprawki bezpieczeństwa oraz inne aktualizacje. Tym samym warto pomyśleć nad wymianą sprzętu na nowsze wersje, aby móc przejść na Windows 10. Przypominamy, że niezaktualizowany system może być narażony na różne ataki sieciowe.

Przypomnijmy, że Windows 7 miał swoją premierę w 2009 roku. Został uznany za jeden z najlepszych systemów w historii firmy Microsoft. W 2015 roku zakończyło się jego podstawowe wsparcie i rozwój. Natomiast Microsoft postanowił wydawać poprawki bezpieczeństwa do 2020 roku. To samo tyczyć się będzie także Windows 8.1, który ma zapowiedziane wsparcie do 2023 roku.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułNVIDIA GeForce Game Ready Driver 417.71 z obsługą RTX 2060
Następny artykułZnamy drużyny, które na pewno zagrają na Intel Extreme Masters Katowice 2019
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.