Microsoft udostępnił aktualizację Windows 10 October 2018 Update dla systemu Windows 10. Będzie ona teraz sukcesywnie udostępniania na poszczególnych komputerach użytkowników. Osoby, które nie chcą czekać, mogą pobrać gotową paczkę z serwerów firmy. Osobiście zalecamy przed aktualizacją zrobić kopię zapasową danych. A najlepiej odczekać kilka tygodni, aż zostaną wyłapane wszystkie błędy tzw. wcześniaka.

Schowek z historią i synchronizacją

Bardzo dobrą zmianą będzie systemowy schowek z historią i synchronizacją. Nowa funkcja będzie działała jedynie, jeżeli będziemy zalogowani na naszym koncie Microsoft. Pozwoli to na zapamiętywanie praktycznie całej naszej historii skopiowanych rzeczy. Być może umożliwi to odzyskiwanie utraconych plików.

Nowe narzędzie do robienia zrzutów ekranu

Microsoft postanowił udoskonalić robienie zrzutów ekranu w systemie. Stara aplikacja o nazwie Snip zostanie usunięta. Zrzuty ekranu będą zapamiętywane w systemie, a po uruchomieni aplikacji Screen Sketch będziemy mogli nimi zarządzać. Szybki dostęp do zdjęć zapewni nam skrót Alt + Shift + S.

Co ciekawe, nowy schowek będzie przechowywał te zdjęcia również u siebie.

Nowy ciemny motyw dla menedżera plików

Microsoft dokonuje zmian w motywach troszkę tak mozolnie i po kawałeczku. Tym razem menedżer plików otrzyma ciemny motyw. Powinno to uszczęśliwić część osób, które wolą pracować w takich barwach. Pamiętajmy, że wiele profesjonalnych aplikacji posiada takie coś od dawien dawna.

Klawiatura ekranowa z obsługą SwiftKey

Microsoft kupił klawiaturę SwiftKey w 2016 roku. Jednakże dopiero teraz zdecydował się wprowadzić jej funkcje do systemu Windows 10. Zmiana dotyczyć będzie głównie aplikacji klawiatury ekranowej, gdzie komputer posiada ekran dotykowy.

Póki co pisanie będzie obsługiwało takie języki, jak angielski (United States), angielski (United Kingdom), francuski (France), niemiecki (Germany), włoski (Italy), hiszpański (Spain), portugalski (Brazil) i rosyjski. Na polski sobie jak zwykle poczekamy …

Notatnik otrzymuje dużą aktualizację

Kto by pomyślał, że taka bezużyteczna aplikacja systemowa, jak Notatnik zostanie zaktualizowana. Firma postanowiła dodać obsługę plików tekstowych, które powstały na komputerach z macOS czy Linuksem. Prócz tego pojawiła się także opcja: Szukaj w Bing w menu Edycji. A także zawijanie wierszy.

Musimy przyznać, że Microsoft ma słomiany zapał z niektórymi funkcjami. Te funkcje powinny być już dostępne od czasów Windows XP. A systemowy notatnik to powinien być dobrze rozwinięty program do edycji plików w systemie.

Integracja systemu ze smartfonem

W Windows 10 pojawiła się integracja ze smartfonem. Nowa aplikacja pozwala na dość dużą interakcję z naszym telefonem. Mowa tutaj o powiadomieniach, przesyłaniu plików, czy skopiowanego tekstu. Dodatkowo będzie można odpisywać na wiadomości z poziomu komputera.


Poprzedni artykułGothic II: Dzieje Khorinis – raport z postępów prac od rozłamu
Następny artykułRaijintek Ophion – obudowa mini-ITX ze wzmocnionym szkłem
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments