Valve udostępniło stabilną wersję oprogramowania OpenVR SDK 1.0. Została ono przygotowane z myślą o okularach wirtualnej rzeczywistości HTC Vive. Deweloperzy otrzymali pełny dostęp do kodu źródłowego, co ma pozwolić na szybkie rozpowszechnienie się wielu nowych produktów na platformę Steam, z użyciem okularów VR. Jak zaznacza Valve jest to pierwsza stabilna wersja, ale pewne błędy i niedoskonałości mogą się pojawiać.

HTC Vive
Okulary wirtualnej rzeczywistości

Dlatego firma prosi o zgłaszanie wszelakich problemów w serwisie GitHub. Pamiętajmy także, że HTC i Valve cały czas współpracują nad ulepszeniem platformy SteamVR, która jest realną konkurencją dla Oculus Rift od Facebooka.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułBlizzard zapowiada mecze rankingowe dla Overwatch
Następny artykułThermaltake wprowadza mysz dla graczy Level 10 M Advanced
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.