Firma Valve obchodziła kilka dni temu 20 lat istnienia na rynku. Została ona założona 24 sierpnia 1996 roku w Kirkland z inicjatywy Gabe’a Newella i Mike’a Harringtona. Duży rozgłos zdobyto po premierze gry Half-Life, która okazała się kultową pozycją w swoim czasie. W rok później, bo w 1999 roku pojawił się Counter-Strike, czyli modyfikacja która wprowadzała walkę pomiędzy dwoma drużynami.

Valve - historia

W 2003 roku wprowadzono platformę Steam. Miała ona integrować wszystkie gry w jednym miejscu i ułatwiać rozgrywkę, pomiędzy graczami. Stała się domyślnym sposobem instalacji gier od Valve. W późniejszym okresie postanowiono przekształcić projekt w swojego rodzaju sklep, który znamy w obecnym kształcie.

Dzisiaj Valve to wielka korporacja, która zarabia miliony dolarów na swoim głównym produkcie, jakim jest właśnie Steam. Od niedawna także nawiązano współpracę z HTC i dodano obsługę okularów wirtualnej rzeczywistości Vive. Głównymi produktami firmy są dwa tytuły: Counter-Strike: Global Offensive oraz DOTA 2, które biją rekordy popularności i są podstawowymi grami w e-sporcie.


Poprzedni artykułAquanox Deep Descent – krótki film z rozgrywki
Następny artykułSkywind Cavemen, czyli jak się robi jaskinie w Skywind
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.