Zawodowiec Nam Dae Won (NameGT) z Seulu, zajmujący się podkręcaniem procesorów i kart graficznych, zdjął rozpraszasz ciepła z układu AMD Bristol Ridge. Tzw. IHS (z ang. Integrated Heat Spreader) zbudowany jest z mieszanki niklu i miedzi. Spełnia dwie role: chroni rdzeń przed ukruszeniem oraz rozprasza ciepło. Jest to najprawdopodobniej model Bristol Ridge A12-9800, który otrzymał we wrześniu tego roku.

AMD Bristol Ridge z usuniętym rozpraszaczem ciepła

Jak możemy zobaczyć na zdjęciu, jako pasty termoprzewodzącej użyto ciekłego metalu. Substancja to posiada bardzo dobrą przewodność cieplną, co pozwala skutecznie obniżać temperaturę rdzeni. Oznacza, to że wszystkie obecne i przyszłe układy będą to posiadały.


ŹRÓDŁOsmallformfactor.net
Poprzedni artykułLEGO Worlds w wersji stabilnej pojawi się 24 lutego 2017 roku
Następny artykułEuro Truck Simulator 2 – aktualizacja 1.26 z wieloma zmianami
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.