Firma Sapphire wydała narzędzie SAPPHIRE TriXX 6.1. Jest to aplikacja, służąca do podkręcania i kontrolowania parametrów pracy karty graficznej. Narzędzie współpracuje głównie z kartami AMD Radeon i oferuje przejrzysty i prosty interfejs. Program obsługuje CrossFireX, więc użytkownicy konfiguracji Multi-GPU również mogą z niego korzystać. Narzędzie jest dostępne dla wszystkich entuzjastów marki za darmo.

Dodano opcję zmiany wyglądu świecących elementów kart graficznych SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 480 lub SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470. Służy do tego specjalnie zaprojektowane menu, gdzie możemy w dowolny sposób zmienić sposób świecenia.

SAPPHIRE TriXX 6.1

W nowej wersji pojawiło się półautomatyczne sprawdzanie systemu chłodzenia dla wszystkich posiadaczy kart SAPPHIRE NITRO RX 400. Po kliknięciu przycisku rozpoczyna się krótki test wentylatorów. Aplikacja TriXX sprawdza dokładnie ich stan i wypisuje nam to na ekranie.

SAPPHIRE TriXX 6.1

Jeżeli narzędzie zidentyfikuje problem jednego lub więcej wiatraków, będziemy mogli wnioskować o wymianę. Dzięki funkcji Quick Connect nie trzeba będzie wysyłać całej karty na gwarancję, a jedynie podmienić nowo podesłane wiatraki.

SAPPHIRE TriXX 6.1


Poprzedni artykułnVidia prezentuje dwa filmy z gry Gears of War 4 w trybie multiplayer
Następny artykułTranscend SSD370S – testy dysku SSD do zestawu mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.