Użytkownik 1usmus udostępnił aplikację Ryzen DRAM Calculator 1.5.0. Pozwala ona znalezienie najlepszych ustawień pamięci RAM pod procesory Ryzen. Narzędzie ułatwia cały skomplikowany i żmudny proces klikania w różnego rodzaju opcje w UEFI. Osoba zainteresowana konkretną wartością taktowania swoich pamięci musi wprowadzić oczekiwany zegar i opóźnienie. Oprogramowanie podpowie najlepszą stabilną i bezpieczną kombinację.

Najważniejszą zmianą w Ryzen DRAM Calculator 1.5.0 jest dodanie benchmarku dla pamięci RAM – MEMBench. Testuje on pamięć operacyjną, zamontowaną w naszym komputerze. Sprawdzi się świetnie podczas podkręcania. Kolejną ciekawostką jest przycisk Compare Timings. Porównuje on obecne ustawienia pamięci z tym co udało się nam zmienić lub co jest możliwe.

Wiele osób ucieszy się również, bo dodano narzędzie do poprawnego weryfikowania topologii slotów RAM. Pozwoli to na poprawne włożenie więcej niż dwóch kości w trybie Dual Channell. Udoskonalono także przewidywanie napięci SoC dla każdej generacji Ryzenów. Naprawiono znalezione błędy.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments