W minioną niedzielę, 18 marca rozpoczął się 16. sezon ELS Mistrzostwa Polski. Zmagania o mistrzowskie tytuły rozpoczęli zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 18 oraz Hearthstone. A jest o o co walczyć, ponieważ łączna pula nagród wynosi aż 320 000 zł. Po raz pierwszy krajowa liga esportowa zostanie pokazana w publicznej telewizji – TVP Sport.

W meczu otwarcia mogliśmy zobaczyć nowy skład Team Kinguin z Wiktorem “TaZem” Wojtasem na czele. Zmierzyli się z zespołem PACT. Transfery zawodników między klubami sprawiły, że w nowym sezonie rozgrywki nabiorą dodatkowych rumieńców.

Na fazę zasadniczą tych rozgrywek składa się siedem kolejek, które rozgrywane będą w niedziele i poniedziałki. W puli nagród znajdzie się 180 000 złotych, a dodatkowo najlepsza drużyna uzyska awans do ESEA MDL (ESEA Premier), bezpośredniego zaplecza ESL Pro League, do którego kilka miesięcy temu awansowali podopieczni AGO Esports. Zawodnicy ci w pełni wykorzystali swoją szansę i aktualnie rywalizują z najlepszymi drużynami na świecie w ESL Pro League, będącej esportowym odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Rozgrywki w League of Legends wystartowały w poniedziałek, 19 marca. Przed Illuminar Gaming, które do rozgrywek przystępuje jako mistrz poprzedniego sezonu, stoi niełatwe zadanie. Na horyzoncie pojawiło się kilka mocnych zespołów, które także mają ochotę na zdobycie tytułu ESL Mistrza Polski. Przez siedem rund ligowych walka toczyć się będzie o nagrody z puli wynoszącej 80 000 złotych oraz awans na Puchar Europy. ESL MP to jedyna w Polsce liga wspierana przez Riot Games, której triumfator zapewni sobie miejsce w fazie grupowej wspomnianych rozgrywek, natomiast srebrny medalista otrzyma możliwość występu w kwalifikacjach.

Nowością w nadchodzącej edycji będą także dodatkowe świadczenia, które uzyskają najlepsze drużyny. Pakiet promocyjny obejmował będzie m.in. kampanie reklamowe i cykle artykułów na Cybersport.pl – największym serwisie esportowym w Polsce, a także działania w mediach społecznościowych ESL Polska

W 16. sezonie ESL Mistrzostw Polski będą również mecze w FIFA 18 oraz Hearthstone. Wirtualni piłkarze mają do podziału pulę nagród 40 000 złotych, natomiast w produkcji studia Blizzarda będzie można wygrać w sumie 20 000 złotych. Więcej informacji na temat tych dwóch turniejów podamy już niebawem.


Poprzedni artykułFirma ASRock zapowiedziała karty graficzne z serii Phantom Gaming
Następny artykułLogitech G560 – głośniki wykorzystujące technologię LIGHTSYNC
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.