W sieci pojawiły się nowe dane dotyczące planów AMD obejmujące informacje o nadchodzących CPU Pinnacle Ridge z poprawiona architekturą ZEN oraz APU Raven Ridge. Przedstawione dane o długo planowych działaniach firmy zostały dostarczone dla partnerów strategicznych. Jednak jak to dziś bywa nastąpił “wyciek” dzięki temu pasjonaci i zwykli użytkownicy mogą dowiedzieć się czegoś ciekawego.

amd-roadmap-2017-2018

Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami potwierdza się, że procesory Pinnacle Ridge pojawią się w 2018 roku i zastąpią obecne Ryzeny. Poza usprawnioną architekturą raczej nie należy spodziewać się rewolucji. Nadal będą to maksymalnie 8-rdzeniowe, 16-wątkowe procesory, na podstawce AM4 z obsługą pamięci DDR4.

Dalsze informacje dotyczą układów APU. Seria APU dostępna w tym roku ma nadal wykorzystywać do 4 rdzeni CPU opartych o starszą mikro architekturę Excavator oraz bliżej niesprecyzowane układy GPU. W 2018 ma wejść na rynek seria APU Raven Ridge oparta o nowe układy Vega oraz procesory posiadające do 4 rdzeni ZEN.

amd-roadmap-2017-2018-2


ŹRÓDŁOVideoCardz
Poprzedni artykułChłodzenia dla AM4 mogą mieć problem z dociskiem radiatora.
Następny artykułNie należy zdejmować IHS z procesorów AMD Ryzen 7