Asus wydał zestaw aplikacji do testowania wydajności komputera PC – ROG RealBench. Jego dużą zaletą jest prostota obsługi, ponieważ program jest skierowany do szerokiego grona odbiorców. W środku znajdują się trzy testy: GIMP Image Editing, Handbrake h.264 video compression oraz Multitasking (Light).

ROG RealBench - okno glowne

GIMP Image Editing oparty jest na programie GIMP ze specjalnymi skryptami w języku Python, które zajmują się obróbką zdjęcia. Test skupia się na pojedynczym wątku w procesorze oraz wydajności pamięci. Wspierane są rozszerzenia procesora do SSE4.2.

Handbrake h.264 video compression to kompresja wideo z użyciem odtwarzacza multimedialnego VLC, który posiada wbudowany prosty edytor filmów. Test skupia się na wielowątkowych procesorach i wydajności podsystemu pamięci cache.

Multitasking (Light) to kompresja pliku z użyciem programu 7-zip, z odtwarzaniem w tle filmu wideo. Używane są wszystkie dostępne zasoby komputera.

Dodatkowo załączono również Stress Test, który renderuje scenę w programie Blender. Wykorzystywany jest silnik Blender Cycles, który zajmuje się w pełni realistyczną skomplikowaną scenerią.


Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments