Asus wydał zestaw aplikacji do testowania wydajności komputera PC – ROG RealBench. Jego dużą zaletą jest prostota obsługi, ponieważ program jest skierowany do szerokiego grona odbiorców. W środku znajdują się trzy testy: GIMP Image Editing, Handbrake h.264 video compression oraz Multitasking (Light).

ROG RealBench - okno glowne

GIMP Image Editing oparty jest na programie GIMP ze specjalnymi skryptami w języku Python, które zajmują się obróbką zdjęcia. Test skupia się na pojedynczym wątku w procesorze oraz wydajności pamięci. Wspierane są rozszerzenia procesora do SSE4.2.

Handbrake h.264 video compression to kompresja wideo z użyciem odtwarzacza multimedialnego VLC, który posiada wbudowany prosty edytor filmów. Test skupia się na wielowątkowych procesorach i wydajności podsystemu pamięci cache.

Multitasking (Light) to kompresja pliku z użyciem programu 7-zip, z odtwarzaniem w tle filmu wideo. Używane są wszystkie dostępne zasoby komputera.

Dodatkowo załączono również Stress Test, który renderuje scenę w programie Blender. Wykorzystywany jest silnik Blender Cycles, który zajmuje się w pełni realistyczną skomplikowaną scenerią.


Poprzedni artykułZOTAC H87ITX-A-E – mini-ITX dla procesorów Haswell
Następny artykułSapphire Radeon HD 7730 1 GB DDR5 i Radeon HD 7730 2 GB DDR3 – dwie karty graficzne dla oszczędnych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.