Quixel zaprezentowało demo technologiczne o nazwie Rebirth. Film stworzono z wykorzystaniem fotorealistycznych funkcji w Unreal Engine 4.21. Jego autorami są trzej artyści z firmy specjalizującej się w dziedzinie fotogrametrii. Aby przygotować się do projektu, ekipa Quixel spędziła ponad miesiąc barwne lokalizacje na Islandii. Łącznie wykonano ponad 1000 skanów wielu regionów i środowisk naturalnych.

Film Rebirth przedstawia obcy krajobraz w skali 1:45 w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu Megaskanów 2D i 3D zaoszczędzono sporo czasu przy produkcji. Nie trzeba było od nowa budować wielu modeli. Do tego skany odzwierciedlają naturalne środowisko Islandii, co nadaje fotorealistycznego wyglądu filmowi.

Do współpracy przy filmie zaproszono artystów z innych gier, sceny VFX czy wizualizacji architektonicznej. Chciano tym samym zaprezentować maksymalne możliwości silnika Unreal Engine. Tymi partnerami byli m.in. Beauty & the Bit, SideFX and Ember Lab.


Poprzedni artykułScythe Big Shuriken 3 – niskoprofilowe chłodzenie dla mini-ITX
Następny artykułVirtus.pro zagra o wyjazd na Intel Extreme Masters Sydney 2019. Debiut nowego zawodnika
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.