Firma AMD poszerzyła wsparcie dla funkcji Radeon Image Sharpening (RIS) o nowe karty graficzne. Jest to inteligentny algorytm wyostrzający, który praktycznie bez wpływu na wydajność sprawia, że obraz w grze jest bardziej przejrzysty i klarowny. W połączeniu ze skalowaniem funkcja RIS pozwala cieszyć się rozgrywką w wysokiej rozdzielczości przy znacznie lepszej płynności animacji. Do tej pory wspomnianą funkcję obsługiwały karty Radeon RX 5700 i Radeon RX 5700 XT.

Oto następujące nowe modele:

Użytkownicy muszą jedynie pobrać najnowszy sterownik Radeon Software Adrenalin Edition 19.9.2, aby móc skorzystać z tej funkcji na ww. produktach. Radeon Image Sharpening nie wymaga implementacji przez deweloperów i działa we wszystkich grach renderujących w trybach DirectX 12, DirectX 9 i Vulkan. Trzeba tylko uruchomić funkcję w panelu sterownika.


Poprzedni artykułCORSAIR VENGEANCE LPX DDR4 4866 MHz – nowe moduły pamięci
Następny artykułHama Voice, Voice Neck i Voice Sport – nowe słuchawki Bluetooth
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments