W marcu odbyło się spotkanie CSS Working Group w Mountain View. Inżynierowie Adobe podczas tego spotkania przedstawili bardzo interesujący pomysł dotyczący projektowania layoutów, dzięki którym grafik nie będzie miał już praktycznie żadnych ograniczeń przy projektowaniu, a nudne wielokolumnowe layouty to już praktycznie inna epoka.

 

Cały pomysł otrzymał nazwę CSS Regions i dzięki niemu będzie możliwość na przepływanie treści z jednego obszaru strony do drugiego, bez jakichkolwiek ograniczeń dotyczących rozmiarów lub kształtów tych obszarów. Ważniejsza rzeczą jest to, że pomysł ten został już zrealizowany. Firma Adobe wydała przerobionę wersję slinka WebKit, która pozwala na stylizację na bazie regionów.

 

Czym jest ten region ? Jest to w słowniku Adobe pojęcie zbliżone do kolumny z tym, że bardziej abstrakcyjne. Dlatego, że nie istnieje tutaj coś takiego jak pozycja czy geometria (jest ona nieograniczona.


Poprzedni artykułWordPress 3.2 beta 1 już dostępne! Szykuje się sporo zmian
Następny artykułAlternative.to ? Sztuczna inteligencja ?
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.