Przed nami BLAST Premier: Global Finals 2020

0
36
BLAST Premier
Fot. BLAST / Joe Brady
BLAST Premier: Global Finals to zwieńczenie wszystkich zawodów organizowanych na przestrzeni minionego roku. Najlepsze drużyny ostatnich dwunastu miesięcy będą walczyć o okrągły milion dolarów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-24 stycznia.

Wydarzenie pierwotnie miało się odbyć pod koniec ubiegłego roku, jako zwieńczenie wcześniejszych czterech turniejów z kuźni BLASTA. Mimo, że zmieniła się data, to charakter tego wydarzenia jest identyczny. Globalne finały możemy traktować jako walkę o tytuł najlepszej drużyny ubiegłego roku, ponieważ każdy z ośmiu uczestników musiał wykazać się na pewnym etapie cyklu BLAST Premier.

Europejski skład Complexity oraz francuski Team Vitality zapewniły sobie udział w BLAST Premier: Global Finals jako pierwsze, dzięki zajęciu odpowiednio pierwszego i drugiego miejsca we wiosennej edycji BLAST Premier. Z kolei, Evil Geniuses zgarnęło slota najlepiej prezentując się wśród zespołów Nowego Kontynentu, a na koniec roku na liście uczestników pojawiło się duńskie Astralis zwyciężając BLAST Premier Fall Finals. Kolejne cztery ekipy: Natus Vincere, G2 Esports, Team Liquid oraz FURIA zyskały najwięcej punktów w rankingu BLAST Premier Circuit, który uwzględniał zajmowane miejsca na wszystkich znaczących turniejach CS:GO.

Karuzela transferowa dotknęła również najlepsze drużyny na świecie. Zdecydowanie najciekawszą zmianą wśród uczestników turnieju jest dodatek Gabriela „FalleNa” Toledo do amerykańskiego Teamu Liquid. Brazylijska legenda Counter-Strike’a po raz pierwszy wejdzie do ułożonej już drużyny, a nie będzie sam składał poszczególne elementy. Na pewno wszyscy są ciekawi jak wypali ten projekt, a fani Team Liquid oczekują od drużyny nic innego jak zdobycia mistrzostwa. Z kolei Complexity i FURIA będą musiały zagrać w turnieju ze zmiennikami. Europejska formacja została zmuszona do gry z Jakobem „⁠JUGi⁠” Hansenem z powodu operacji ich podstawowego snajpera, zaś Paytyn „⁠junior⁠” Johnson reprezentujący brazylijską drużynę nie zdążył z wyrobieniem odpowiednich papierów uprawniających na podróż do Europy.

Globale finały BLAST to pierwszy, duży turniej CS:GO w 2021 roku, a uczestnicy od razu będą walczyć o gigantyczne pieniądze. W puli nagród znalazł się okrągły milion dolarów, który jedynie doda pikanterii do walki o miano najlepszej drużyny na świecie. Przypomnijmy tylko, że zespoły będą grały ze sobą według drabinki podwójnej eliminacji, a wszystkie pojedynki będą miały charakter best-of-three.

Agencja gamingowa Fantasyexpo, kontynuując współpracę z firmą Logitech oraz legalnym polskim bukmacherem forBET, ponownie zadba o polskich fanów, przygotowując dla nich transmisję w ojczystym języku.

„Turnieje organizowane w ramach serii BLAST Premier w 2020 roku oraz BLAST Premier: Global Final to przykłady fenomenalnego dopasowania się do panującej sytuacji na świecie z utrzymaniem poziomu rozgrywek oraz realizacji turnieju na najwyższym poziomie. Cieszę się, że możemy być częścią BLAST Premier odpowiadając za realizację polskiej transmisji z nadchodzącego BLAST Premier: Global Final.”- mówi Bartosz Jaśkiewicz, community manager w Fantasyexpo

W gronie komentatorskim pojawią się dobrze znani wszystkim casterzy – Oskar „Deerfluffy” Formella, Jakub „swelder” Grzegorski, Olaf „Szeregowy” Ostrowski, Radosław „mad1” Florkowski oraz Dominik „Domek” Nowakowski.

Transmisja z polskim komentarzem na kanale ESPORTNOW.

Zapraszamy do wywiadu z jednym z komentatorów: Oskarem „DeerFluffy” Formellą, w którym porozmawialiśmy na temat globalnych finałów turnieju

Zapraszamy również do wywiadu z Justyną Oracz, która zajmuje się Head of Communication w Fantasyexpo.


Poprzedni artykułOskar „DeerFluffy” Formella: „Jestem przekonany, że doświadczenie Fallena będzie miało istotny wpływ na grę zawodników”
Następny artykułZapowiedziano PGL Major Stockholm 2021!
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments