Szefowa AMD – Lisa Su przedstawiła dodatkowe informacje odnośnie architektury Zen. Odbyło się to podczas kwartalnego sprawozdania finansowego. Pierwszych dostaw producenci mogą się już spodziewać w czwartym kwartale bieżącego roku, a będą one przeznaczone głównie do testów i oceny gotowości, czy są gotowe na komputery osobiste. Ale już na początku 2016 roku mają zostać uruchomione masowe dostawy nowych procesorów Zen.

Architektura Zen jest skierowana w pierwszej kolejności dla graczy i producentów komputerów osobistych. Oczywiście firma AMD nie zapomina o serwerach i tam także zamierza zawalczyć mocno z Intelem. Według dostępnych informacji, nowy produkt ma zapewnić 40-procentowy skok IPC (Instrukcje na cykl zegara).

Warto nadmienić, że firma AMD weszła we współpracę z Tianjin Haiguang Advanced Technology Investment Co. Ltd. (THATIC), ale nie podano dokładnych warunków i celów biznesowych.


ŹRÓDŁOtomshardware.com
Poprzedni artykułMapa z Quake 1 odtworzona na silniku Unreal Engine 4
Następny artykułMasterKeys Lite L Combo RGB – mysz i klawiatura dla gracza
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.