Dyrektor generalny Oculusa – Brendan Iribe ogłosił rozpoczęcie dystrybucji okularów wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift. Projekt został zapoczątkowany w 2012 roku, kiedy to pojawił się na portalu Kickstarter. Firma prosiła wtedy o 250 tysięcy dolarów na ukończenie, rozpoczęcie produkcji i wysłanie. Okazało się, że zainteresowanie sprzętem było tak duże, że udało się uzbierać ponad 2.5 miliona dolarów. W 2014 roku przedsiębiorstwo zostało przejęte przez firmę Facebook.

Od wczoraj możemy się dowiedzieć, że pierwsze osoby zaczęło otrzymywać zamówione dostawy. W pierwszej kolejności będą to uczestnicy, którzy zechcieli wesprzeć firmę na Kickstarterze.

Obecnie cena okularów w Europie wynosi 699 Euro, a w USA tylko 599 dolarów. Nie wiadomo skąd aż tak wielka różnica jest, ale nie zachęca to do kupna. Minimalne wymagania sprzętowe to procesor Core i5-4590, 8 GB pamięci operacyjnej oraz karta graficzna nVidia GeForce GTX 970.


ŹRÓDŁOoculus.com
Poprzedni artykułPremiera słuchawek HyperX Cloud Revolver
Następny artykułEverspace – kosmiczna strzelanka już niebawem
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.