Firma NZXT udostępniła NZXT CAM 3.1, nową wersję swojego narzędzia do monitorowania komputera. Największą nowością jest zakładka Tuning, która umożliwia podkręcanie karty graficznej. Poprzez prosty interfejs, z którego znane jest oprogramowanie CAM, użytkownik może modyfikować taktowania rdzenia i pamięci karty, limity poboru energii elektrycznej, a także dostosowywać profile wentylatorów i ich prędkości obrotowe.

Nowości i zmiany w NZXT CAM 3.1 obejmują:

  • Przeprojektowany moduł nakładki w grze (overlay), z nowymi możliwościami konfiguracyjnymi
  • Dokładniejsze pomiary temperatur procesorów AMD dzięki wykorzystaniu systemu AMD Thermal Margin
  • Bardziej precyzyjne zarządzanie profilami wentylatorów w chłodzeniach Kraken i systemie GRID+, z dokładnością do 5 stopni Celsjusza
  • Możliwość wyłączenia monitoringu aplikacji zużywających zasoby (Top Apps)w celu zmniejszenia wykorzystania CPU przez CAM
  • Porównywanie średnich temperatur systemu użytkownika z danymi od społeczności NZXT CAM

NZXT CAM 3.1

Warto także wspomnieć o inicjatywie partnerskiej CAM Powered, która integruje CAM z urządzeniami innych firm. Pierwszym partnerem CAM Powered została firma CRYORIG.


Poprzedni artykułGOG Connect – przenieś wybrane gry ze Steam na GOG
Następny artykułUnreal Engine 4.12 z obsługą interfejsu Vulkan i trybem VR Editor
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.