NVIDIA udostępniła silnik symulacji fizyki PhysX na wolnej licencji. Jest to już kolejny produkt zielonych, który będzie można wykorzystać w pełni, bez żadnych opłat licencyjnych. Jak zapewne wiecie wiele współczesnego oprogramowania musi posiadać fizykę, aby odwzorowywać nasz świat. Dzięki takiem silnikowi jest to o wiele łatwiejsze. Symulacja fizyki współgra ze sztuczną inteligencją, robotyką i widzeniem komputerowym, pojazdami samojezdnymi i obliczeniami o wysokiej wydajności.

Dzięki silnikowi możliwe jest precyzyjne obliczenie w czasie rzeczywistym zachowania się danych obiektów w grach i nie tylko. Silnik jest zaprojektowany specjalnie pod kątem sprzętowej akceleracji przez potężne procesory, wyposażone w setki rdzeni przetwarzających.

NVIDIA powiedziała, że silnik PhysX jest udostępniony na licencji BSD-3. I technologia będzie dalej rozwijana przez nią oraz społeczność.


ŹRÓDŁOblogs.nvidia.com
Poprzedni artykułBattlefield V – recenzja gry wojennej, która zmienia wszystko
Następny artykułKwalifikacje europejskie do Minora, aż cztery, polskie drużyny
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.