Na początku września uruchomiono Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Powstało ono na terenach wrocławskiego Dworca Świebodzkiego i jest otwarte od czwartku do niedzieli. Odwiedzającym udostępniono do zwiedzania wystawę złożoną z ponad dwustu ciekawych eksponatów. Muzeum przedstawia w interaktywny sposób historię gier wideo oraz nierozłącznie z nią powiązaną historię komputerów.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Łączy elementy edukacyjne z dozą rozrywki, dzięki której powstanie miejsce przyciągające zarówno fanów gier, jak i osoby ciekawe wiedzy naukowo-historycznej. W zasobach muzeum znajduje się ponad 200 komputerów i konsol, około 500 konsol przenośnych i 200 gier mechanicznych i elektrycznych. Część z nich trafiła do wystawy stałej, pozostałe prezentowane będą podczas wystaw czasowych i tematycznych.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

W muzeum zobaczyć można między innymi eksponaty wyjątkowe, takie jak np. pierwszy komputer PC – IBM 5150, pierwszą konsolę domową Magnavox Odyssey, czy oryginalny automat Asteroids oraz bardziej popularne i znane w naszym kraju maszyny firm Commodore, Atari, Amiga, Nintendo, Sega, czy Pegasus.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Do końca września oddana będzie do użytku dodatkowa sala edukacyjno-eventowa oraz pojawi się wiele dodatkowych atrakcji zarówno wizualnych, jak i merytorycznych. Organizatorzy Muzeum zapowiadają, że będzie ono miejscem żywym, zmieniającym się tak, by odwiedzając je kilka razy, zawsze być zaskoczonym czymś nowym w ofercie.

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Cennik wejściówek:

  • Bilet Normalny: 20 zł
  • Bilet Ulgowy: 15 zł (do 18 lat/od 60 lat)
  • Bilet Darmowy: do 4 lat
  • Bilet Rodzinny: do 2 dorosłych, do 2 dzieci: 50 zł
  • Bilet Grupowy: 25% zniżki (min 5 osób)
  • Bilet Miesięczny: 100 zł

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Godziny otwarcia:

  • Czwartek: 11:00-20:00
  • Piątek: 11:00-20:00
  • Sobota: 10:00 – 20:00
  • Niedziela: 10:00 – 18:00

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Lokalizacja: Plac Orląt Lwowskich 20A, prawe skrzydło Dworca Świebodzkiego (od strony ulicy Robotniczej), obok wystawy zwierząt egzotycznych


Poprzedni artykułInjustice 2 zmierza na komputery osobiste? Na to wygląda
Następny artykułLogitech G613 – mechaniczna bezprzewodowa klawiatura dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.