Fundacja Mozilla poinformowała na swoim blogu, że w marcu 2017 roku zakończy się rozwój przeglądarki Firefox dla systemu Windows XP i Windows Vista. Wszyscy użytkownik przejdą automatycznie do wydania Firefox Extended Support Release (ESR). Przyczyna jest nader prosta – Microsoft zakończył wsparcie dla systemu Windows XP w 2014 roku. Dla Windows Vista zostanie ono zakończone w 2017.

Systemy te przestaną już otrzymywać krytyczne poprawki bezpieczeństwa, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowników. Fundacja Mozilla zaleca przejście na systemy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10.


ŹRÓDŁOsupport.mozilla.org
Poprzedni artykułFirma Intel szykuje godnego następcę obecnej mikroarchitekury?
Następny artykułRaijintek Metis Plus – aluminiowa obudowa w 7 różnych kolorach
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.