Firma Mionix udostępniła otwarte API dla swojej myszy Naos QG. Dzięki temu gracze mogą tworzyć drobne modyfikacje całkowicie samodzielnie. Jednym z przykładów może być zaprojektowanie własnej nakładki na gry, w miejsce tej proponowanej przez Mionix. Bardziej skomplikowane operacje pozwolą na połączenie funkcji gryzonia, w tym pulsometru, z programem lub grą, którą samemu się stworzyło.

Decyzja, by Naos QG posiadał otwarte API, to jeden z coraz liczniejszych przykładów na działanie, które potencjalnie może wpłynąć na powstanie kolejnych innowacyjnych projektów. W ten sposób dzięki dzieleniu się owocami własnej pracy, w dłuższej perspektywie i tak działa się na korzyść nie tylko innych, ale także i swoim własnym, tworząc warunki dla kwitnącej gospodarki.


Poprzedni artykułProcesor Intel Core i7-7700K posiada kiepską pastę termoprzewodzącą
Następny artykułŚwiąteczne atrakcje 2016 w grze Warframe i nie tylko
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.