Firma AMD ogłosiła zatrudnienie Mike’a Rayfielda i Davida Wanga w AMD Radeon Technologies Group. Obaj będą odpowiadać bezpośrednio przed prezesem i dyrektor generalną Dr. Lisą Su. Mike Rayfield obejmie stanowisko starszego wiceprezesa i głównego menedżer. Będzie się zajmował wszystkimi aspektami dot. strategii i zarządzania działem graficznym firmy AMD. W tym konsumenckimi i profesjonalnymi kartami graficznymi oraz produktami „semi-custom”.

Natomiast David Wang zajmie stanowisko starszego wiceprezesa ds. inżynierii. Będzie odpowiedzialny za wszystkie aspekty inżynierii układów graficznych. W tym strategię techniczną, architekturę, sprzęt i oprogramowanie produktów i technologii graficznych AMD.

Mike Rayfield posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży technologicznej w dziedzinie budowania rozwoju, głębokich relacji z klientami i zapewniania rezultatów. Przechodzi on do AMD z firmy Micron Technology, gdzie był starszym wiceprezesem i głównym menedżerem działu Mobile Business Unit. Przed pracą w firmie Micron obejmował stanowisko głównego menedżera działu Mobile Business Unit w firmie Nvidia, gdzie prowadził zespół, który stworzył układy Tegra.

David Wang ma ponad 25-letnie doświadczenie na polu rozwoju technologii graficznych oraz układów scalonych.  Powraca on do AMD po pracy w firmie Synaptics, gdzie zajmował stanowisko starszego wiceprezesa działu Systems Silicon Engineering. Odpowiadał tam za rozwój systemów układów scalonych dla produktów Synaptics. Pod jego kierownictwem zespół odpowiedzialny za projektowanie powiększył się 4-krotnie za sprawą przejęć i organicznego wzrostu. Przed zatrudnienie w Synaptics David Wang były wiceprezesem korporacyjnym AMD odpowiedzialnym za rozwój układów typu SOC wśród produktów AMD, w tym układów graficznych, klasycznych procesorów i procesorów APU. Jeszcze wcześniej zajmował szereg technicznych i kierowniczych stanowisk w firmach takich, jak ATI, ArtX, SGI, Axil Workstations i LSI Logic.


Poprzedni artykułGenesis Pallad 100 – wygodny i pojemny plecak na wiele przedmiotów
Następny artykułDodatek The Resistance do gry Call of Duty: WWII pojawi się 28 lutego
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.